Wynalazek wielokrotnie nagrodzony

Nagroda za wybitne osiągnięcia wynalazcze
Podczas uroczystości otwarcia XXII Giełdy Wynalazków wyróżniającym się wynalazcom, wręczono nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wśród wyróżnionych znalazł się dr hab. Daniel Garlikowski z Instytutu Inżynierii Środowiska. Odebrał on nagrodę za wybitne osiągnięcia wynalazcze w roku 2014 na arenie międzynarodowej. Wyróżnienie takie uzyskały jeszcze tylko cztery wynalazki z Polski.

Nagroda Grand Prix w konkursie INFRAEKO 2014
Geokompozyty sorbujące wodę zdobyły nagrodę Grand Prix w konkursie INFRAEKO 2014 na najlepsze rozwiązanie produktowe, technologię, wdrożenie i zrealizowaną inwestycję podczas IV Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej nt. „Nowoczesne miasta. Infrastruktura i środowisko” która odbyła się w Krakowie w dniach 29-30 maja 2014r.

25th International Invention, Innovation & Technology Exhibition
Podczas XXV Międzynarodowe wystawy inwencji, innowacji i technologii ITEX 2014 odbywającej się w Kuala Lumpur w dniach 8-10.05.2014 r. dr Krzysztof Lejcuś odebrał złoty medal za wynalazek jakim są geokompozyty oraz nagrodę za najlepszy wynalazek z zagranicy.

Dyplom od Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla geokompozytów
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu otrzymał dyplom od prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za „Element geokompozytowy, zwłaszcza do wspomagania wegetacji roślin” który jest rezultatem prowadzonego projektu.

Dwa złote medale dla geokompozytów na wystawie Brussels Innova 2013
Element geokompozytowy do wspomagania wegetacji roślin otrzymał na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii (BRUSSEL INNOVA 2013) złoty medal.
Drugi złoty medal dla geokompozytów został przyznany przez Chorwackie Stowarzyszenie Wynalazców. Targi odbywały się w dniach 14-16 listopada 2013 r. w Brukseli.

Nagroda na międzynarodowej konferencji „The Topical Issues of Mineral Resources Management” w Sankt Petersburgu
Michał Śpitalniak podczas międzynarodowej konferencji „The Topical Issues of Mineral Resources Management” został nagrodzony za pracę „Water absorbing geocomposite as an innovative solution for supporting development of biotechnical protection of slopes”, uzyskując drugie miejsce w sekcji poświęconej inżynierii i ochronie środowiska.